3 Ekim 2011 Pazartesi

Electronica ve Dubstep | Lamb ve Deadboy


Deadboy&2562 @Babylon

Babylon yeni sezona yeni bir konsept ile başladı. Dubstep/Electronica geceleri!
Ilk performans 30 Eylül Cuma akşamıydı. Hollandalı Dave Huismans (sahne adıyla 2562) ve İngiliz Deadboy sahne aldı. Şahsen daha önce ikisini de dinlememiştim. Ama electronica müziğe ilgim var o yüzden güzel geçeceğini tahmin ediyordum. Öyle de oldu. Özellikle dubstep, takip edilmesi gereken bir tür bence. Ritm çok farklı ve dans ediyorsunuz istemdışı.
Babylon atmosferiyle, dinleyici kitlesiyle, sunduğu müzisyenlerle özel bir yer. Oraya gittiğim çoğu gece mutlu ayrılıyorum.

Gecenin bir güzelliği de Binboa'dan geldi. Geceye özel vodka shot'lar sadece 1TL idi. Bu fırsatı kaçırmadım tabi ki:)


Lamb @SalonIKSV

Ingiliz drum&bass ikilisi Lamb, uzun süredir bekleniyordu. Electronica türünün en iyilerinden olduğunu düşünüyorum. Sanırım çoğu insan da aynı düşünceye sahip. Davetli olarak gittiğim IKSV konserinde (1 Ekim Cumartesi) salon hıncahınç doluydu. İki gece üstüste konser verdiler, gerçekten mükemmeldi.

İkilinin "drum" kısmı Lou Rhodes'taki sahne enerjisi çok az müzisyende vardır. Bir saniye bile yerinde durmadı. Salon'a gelen herkes mutlu ayrıldı. Dinlemeniz şiddetle tavsiye edilir. Bir sonraki konserlerini sabırsızlıkla bekliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder