9 Ağustos 2009 Pazar

Ayla Erduran - Topkapı Sarayı Konserleri

Ayla Erduran, Şef Cem Mansur ve Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası
tarih : 18.08.2009 20:00:00
mekan : Topkapı Sarayı


Bilet Fiyatları

Koltuk: 78,00 TL
Minder Tam: 56,00 TL
Minder Öğrenci: 34,00 TL

Etkinlik Hakkında Bilgi

Ayla Erduran Topkapı Sarayında

Saray Konserleri Devam Ediyor


11 Temmuzda 2.000 kişinin katılımıyla düzenlenen İdil Biret konserinin ardından, Topkapı Sarayı Konserleri Ayla Erduran’la devam ediyor ve müzikseverlere güzel bir yaz akşamı daha vadediyor.

18 Ağustos Salı akşamı, sarayın birinci avlusunun görkemli ağaçları altında gerçekleştirilecek konserde, renkli programları ve esprili sunumuyla müzik dünyamıza yeni bir soluk getiren şef Cem Mansur’un yönetimindeki Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası, Ayla Erduran’a eşlik edecek. Saint-Saens, Borodin, Albeniz, Sarasate, Massenet, Brahms, Ravel ve Çaykovski’nin sevilen eserlerini içeren programın öncesinde, Hakan Erdoğan’ın seçtiklerinden oluşan DJ dinletisi de yer alacak.

Ayla Erduran, Dâhilerin En Tutkulusu

David Oistrakh, Yehudi Menuhin ve Henrik Schering gibi gelmiş geçmiş en büyük keman ustaları ile aynı dünyayı paylaşan Ayla Erduran, 1957’den beri bütün dünyada binlerce insan tarafından dinlendi: Sadece ABD ve Avrupa’da değil Afrika ve Ortadoğu’da sahnedeydi, sadece Ankara ve İstanbul’da değil tüm Anadolu’da kemanına kulak verildi.

En iyi orkestralar, en iyi şefler eşlik etti Erduran’a. Sayısız ödül aldı. 1971’den beri Türkiye Cumhuriyeti Devlet Sanatçısı unvanını taşımakta. Hakkında iki kitap yazıldı. Hocalık yaptığı İsviçre’de pek çok genç yeteneği eğitti.

Ama tüm bunlar, onun sahnede ne yaptığını anlatmaya yetmez. Ayla Erduran’ın dehasını anlamak için yapılacak tek şey, onu, onun o tutkulu müziğini dinlemektir: Biyografik bilgiler ancak o zaman gerçek anlamını ve ağırlığını bulur.

18 Ağustos akşamı Topkapı Sarayında toplanacak “şanslı” izleyiciler, Erduran’ın müthiş enerjisine, mükemmel tutkusuna tanık ve teslim olacaklar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder